Повик на УНЕСКО за аплицирање за работни места во рамките на програмата за професионалци

од admin_kult

Националната комисија за УНЕСКО на Република Северна Македонија информира за вториот циклус на програмата на УНЕСКО (Mid-Level Professional Programme – MLPP) за ангажирање на квалификувани кандидати за следните работни места на нивоата П-3 (P-3) и П-4 (P-4) според системот на категории на работни места на Обединетите нации:

Програмски специјалист во областа на образованието

Локација: Јаунде, Камерун

Ниво: П-3 (P-3)

Програмски специјалист за квалитет на водата

Локација: Париз, Франција

Ниво: П-3 (P-3)

Офицер за врски

Локација: Париз, Франција

Ниво: П-3 (P-3)

       Програмски специјалист во областа на образованието

         Локација: Рабат, Мароко

         Ниво: П-3 (P-3)

        Програмски специјалист во областа на образованието

          Локација: Њу Делхи, Индија

          Ниво: П-3 (P-3)

        Програмски специјалист во областа на образованието

           Локација: Киншаса, Демократска Република Конго

           Ниво: П-4 (P-4)

        Програмски специјалист во областа на образованието

           Локација: Дакар, Сенегал

            Ниво: П-3 (P-3)

Работните места се објавени на следниот линк: https://careers.unesco.org/. Рокот за поднесување на апликациите е најдоцна до 31 октомври 2023 година.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе