Отворен повик – Циркулација на европски книжевни дела за 2023 година

од admin_kult

Повикот Циркулација на европските книжевни дела  е наменет за поддршка на  проекти кои се занимаваат со превод, објавување, дистрибуција и промоција на литературни дела.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе