Најава за прес конференција

од admin_kult

Ве информираме дека министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, денеска (8 март 2023 г.) со почеток во  15:30 часот, ќе одржи прес-конференција во просториите на Министерството за култура.

Темите на прес-конференцијата се: актуелните  случувања во Охридскиот регион и уништувањето на археолошките локалитети.

Покануваме новинари, сниматели и фоторепортери.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе