Најава за прес-конференција на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска

од admin_kult

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на 8 февруари (четврток) во 12 часот во Медија-центарот на Владата ќе одржи прес-конференција. 

Тема на прес-конференцијата се: резултатите од Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес по одделни области и активности од културата за 2024 година.

Ги покануваме новинарските екипи да ја проследат прес-конференцијата.

Видеоматеријалот од преносот во живо со висока ХД-резолуција може да го преземете преку следниве линкови:

MK – https://youtube.com/live/FOmlq4IC2P4

ALB – https://youtube.com/live/me83um0KE9k

Со почит,

Министерство за култура

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе