„Мултиверзум“ – изложба на Симон Шемов во Даут-пашиниот амам

од admin_kult

Во Даут-пашиниот амам денеска во 20:00 часот ќе биде отворена самостојна изложба на академскиот уметник Симон Шемов.

Куратор на проектот „Мултиверзум“, во чии рамки ќе бидат претставени над 400 дела од  творечкиот циклус на уметникот  Шемов, е Ана Франговска.

Поставката ќе биде достапна за посетители до 27 ноември.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе