„Моите соништа на монументални платна“ изложба на Кирил Гегоски-Гегата во Прилеп

од admin_kult

„Моите соништа на монументални платна“ е наречена изложбата на дела од академскиот сликар Кирил Гегоски-Гегата, која ќе биде отворена вечер во 19:00 часот во Ликовната галерија при Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп.

 Изложбата на Гегоски е последна што ја реализира ЦК „Марко Цепенков“ во рамките на Годишната програма за работа за 2022 година во ликовната дејност.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе