Министерството за култура и Општина Крива Паланка Ве покануваат на прес – конференција за Крива Паланка – Град на културата за 2024 година

од admin_kult

Министерството за култура и Општина Крива Паланка Ве покануваат на прес-конференција „Крива Паланка – Град на културата 2024“ која ќе се одржи утре (06.03 2024) во 10:15 ч. во Музејот на македонската борба, Скопје.

На прес-конференцијата ќе се обратат министерката за култура – Бисера Костадиновска Стојчевска и градоначалникот на општина Крива Паланка, Сашко Митовски.

Предвидена е презентација и кратки обраќања на главните носители на програмата.

Прес конференција – сценарио

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе