Концерт „Сила“ во Филхармонија

од admin_kult

Оркестарот на Филхармонијата вечер со почеток во 20:00 часот ќе го изведе концертот „Сила“, на кој како солисти ќе настапат Пачо Флорес на труба (Венецуела), Лео Рондон на венецуелска гитара (Венецуела), а диригент е маестро Мануел Хернандез-Силва (Венецуела/Шпанија).

Публиката ќе има ретка можност да биде дел од латиноџез-концертот на музичарите Флорес и Рондон кои ќе овозможат да се доживее едно исклучително уникатно музичко искуство.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе