Интервју на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска за racin.mk

од admin_kult

„За само четири години, Денот на македонскиот јазик стана препознаен од целото општество и претставува момент кога на пиедестал покажуваме дел од нашите тековни иницијативи кои ги подготвуваме и реализираме низ целата година“, вели министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во интервјуто за порталот racin.mk

Целото интервју е достапно на следниот линк:

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот јазик поврзува, победува и инспирира негова афирмација – Рацин.мк (racin.mk)

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе