Интервју на министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска  за ТВ Тера

од admin_kult

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во интервјуто за телевизија „Тера“ говореше за реконструкцијата на руинираниот објект „Парк“ во Битола, за култното битолско кино „Партизан“ кое ќе прерасне во современ мултикултурен центар, за Законот за употребата на македонскиот јазик.

Интервјуто на министерката Бисера Костадиновска-Стојчевска за ТВ „Тера“ е на следниот линк: 

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе