Интервју на министерката за култура Бисера Костадиновска – Стојчевска за МИА

од admin_kult

Костадиновска – Стојчевска во интервјуто за МИА говореше за придобивките од Иницијативата Отворен Балкан на културно поле, за досегашна реализација и идните проектите, што тоа значи за културата, гостувањето на Националната опера и балет во Белград следната недела, заедничкиот настап на трите земји на највисоко ниво преку уметноста на 13 јули во Париз.

Целото интервју е достапно на следниот линк:


Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе