Известување од Комисијата за полагање испит за лектор за септември 2022 година

од admin_kult

Влезниот дел од испитот  за лектор ќе се одржи на 27 септември со почеток во 10 часот во Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“. Практичниот дел од испитот ќе се спроведе веднаш по прегледувањето на тестовите.  

Усниот дел од испитот ќе се одржи на 29 септември со почеток во 10 часот. 

Консултациите ќе се одржуваат по претходен телефонски договор со заинтересираните кандидати.

проф. д-р Лидија Тантуровска – 079 / 237-116  

проф. д-р Весна Костовска – 075 / 298-496 

проф. д-р Томислав Треневски – 076/ 469-468  

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе