Известување за лекторски испит

од admin_kult

Ве известуваме дека Испитот за лектор за јуни 2023 година ќе се реализира на 26 јуни. 

Влезниот дел од испитот ќе се одржи на 26 јуни со почеток во 13 часот во Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“. Практичниот дел од испитот ќе се спроведе веднаш по прегледувањето на тестовите.  

Усниот дел од испитот ќе се одржи на 27 јуни со почеток во 14 часот. 

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе