Гостување на министерката Костадиновска-Стојчевска на ТВ 21

од admin_kult

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, гостуваше во емисијата „10 минути“  на ТВ 21 во која стана збор за буџетот на Министерството за култура.

Целото интервју може да го гледате на следниов линк: https://www.youtube.com/watch?v=OjLiYzCPGsc

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе