Гостување на министерката Костадиновска-Стојчевска во „Тема на денот“на ТВ Сител

од admin_kult

Буџетот и приоритетите во културата во 2023 година беа дел од темите за кои зборуваше министерката за култура Бисера  Костадиновска-Стојчевска на гостувањето во „Тема на денот“ во Дневникот на ТВ Сител.

Интервјуто може да го гледате на:

https://webtv.a1.mk/sitel

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе