Гостување на министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска во емисијата „Објектив“ на МРТ

од admin_kult

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, гостуваше во емисијата „Објектив“  на МТВ во која стана збор за повеќе актуелни прашања од доменот на работа на Министерството за култура.

Целото интервју може да го гледате на следниов линк:

https://play.mrt.com.mk/play/57037

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе