Гостување на Костадиновска-Стојчевска во вестите на ТВ Сител

од admin_kult

„Ваквиот начин на финансирање преку Годишната програма на Министерство за култура не само што е неодржлив туку и неиздржлив. Низ дијалог мора да дојдеме до нов модел на финансирање“, рече министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска на гостувањето во вестите на телевизијата „Сител“, каде се осврна на реакциите на резултатите од Годишните конкурси за поддршка на проекти од национален интерес за 2023 година.

Интервјуто со Министерката можете да го погледнете на следниот ЛИНК

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе