Во Штип изведба на монодрамата „Избувливиот човек“

од admin_kult

Во Штипскиот театар утревечер (6 декември) ќе биде изведена монодрамата „Избувливиот човек“, во режија на Перо Даниловски. Настапува актерот Ефтим Ѓаурски, а монодрамата е  гостување на НУ ЦК „Бели мугри“ од Кочани.

„Избувливиот човек“ е црна комедија, монодрама, расказ на Антон Павлович Чехов.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе