Во Куршумли ан ќе биде изведена театарската претстава за деца „Разгалениот принц“

од admin_kult

Во Куршумли ан вечер (9 јули) ќе биде изведенатеатарската претстава за деца „Разгалениот принц“ во продукција на Театар Хит – Скопје. Автор и режисер на претставата е Сашо Ристовски. Играат:
Магдалена Ризова-Черних, Сашо Ристовски, Бранко Атанасов.

„Детската театарска претстава Разгалениот принц е детска комедија која изобилува со многу едукативни и педагошки елементи кои се од особено значење за децата. Претставата изобилува со одлична и богата сценографија, костими, како и музика која е соодветна на времето и просторот во кое се случува дејствието“, најавува организаторот.

Претставата е во рамките на јубилејното 45. издание на манифестацијата „Скопско лето“.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе