Видеоизјава на министерката за култура Костадиновска – Стојчевска од посетата на Белград

од admin_kult

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска која е во работна посета на Белград, на покана на потпретседателката на Владата на Србија и министерка за култура, Маја Гојковиќ, денеска ги посети Музејот на современа уметност во Белград и Домот на културата „Силоси“.

Посетата е дел од соработката на Иницијативата Отворен Балкан, и турнејата по повод 100 годишнината на Белградска филхармонија под диригентсво на Зубин Мехта, во Белград, Тирана и Скопје.

Во прилог е видеоизјавата од министерката Бисера Костадиновска-Стојчевска.

https://we.tl/t-cRj4FNr4Zt

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе