Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
111 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2012 година Петок, 02 Септември 2011 3515
112 Резултати од Конкурсот за откуп на самостојно реализирана продукција - мај 2011 Петок, 05 Август 2011 3030
113 Конкурс за изработка на композиција која ќе биде изведена на генералната прослава на 8 Септември што ја организира Владата на Република Македонија Среда, 27 Јули 2011 3200
114 Конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2012 година Вторник, 31 Мај 2011 24253
115 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 16 Мај 2011 3212
116 Конкурс за финансирање на манифестацијата од национален интерес ,,Топол културен бран 2011 година’’ Сабота, 30 Април 2011 3061
117 Конкурс за доделување на државната награда „11 Октомври” во 2011 година Петок, 29 Април 2011 2416
118 Конкурс за драмски текст за свеченото отворање на возобновениот Стар скопски театар Четврток, 31 Март 2011 3934
119 ЈАВЕН КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ДИРЕКТОР НА НАЦИОНАЛНАТА УСТАНОВА ФЕСТИВАЛ ОХРИДСКО ЛЕТО - ОХРИД Вторник, 01 Февруари 2011 2001
120 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС, МАНИФЕСТАЦИЈА „ГРАД НА КУЛТУРАТА ВО 2011 ГОДИНА“ Понеделник, 18 Октомври 2010 2158
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia