Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
1 КОНКУРС за учество во финансирање на проекти за манифестацијата „Нов културен бран“ во 2018 година Понеделник, 18 Јуни 2018 2677
2 KONKURS për pjesëmarrje në financimin e projekteve për manifestimin “Vala e re kulturore” në vitin 2018 Понеделник, 18 Јуни 2018 1698
3 К О Н К У РС за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски “ во 2018 г. Четврток, 31 Мај 2018 787
4 Здружение на ликовни критичари АИКА Македонија: Конкурс за годишната награда "Ладислав Баришиќ" Сабота, 12 Мај 2018 708
5 Конкурс за Државната награда „11 октомври“ за 2018 година Петок, 27 Април 2018 1224
6 Центар за современи уметности – Скопје: Повик за предлог-проекти за Мобилна/монтажна галерија Вторник, 17 Април 2018 611
7 Oглас за вработување на 2 (две) лица на определено време во Министерството за култура Вторник, 17 Април 2018 2125
8 Повик за предлог - проекти: Програма за партиципација на УНЕСКО за 2018 – 2019 година Вторник, 17 Април 2018 2027
9 Конкурс за доделување на Државната награда „Мајка Тереза“ во 2018 година Понеделник, 16 Април 2018 614
10 Саем на книга во Техеран, можност за регистрација на странски издавачи Вторник, 27 Март 2018 426
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia