“Xhaxha Vanja” – premiera e parë e Teatrit kombëtar të Manastirit këtë vit

од admin_kult


Në skenën e Teatrit kombëtar të Manastirit nesër (26 janar, e premte) në orën 20:00. do të shfaqet premierë shfaqja “Xhaxha Vanja” e A. P. Çehov, me regji të Sofia Ristevska Petrusheva.

Në shfaqje marrin pjesë Petar Gorko, Aleksandar Dimitrovski, Juliana Mirçevska, Katerina Anevska-Draganovska, Marija Stefanovska, Nikolla Projçevski dhe Valentin Damçevski. Dramaturge është Biljana Krajçevska, skenografia e Valentin Svetozarev, kostumet e Andrej Gjorgjievski-Papaz, kompozitori Aleksandar Talevski, koreografi Kire Milladinski.

Repriza e parë e shfaqjes është më 27 janar, e shtunë, në orën 20:00.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе