Në galerinë e montuar ekspozitë e Andrej Gjeorgievski

од admin_kult

Në galerinë e montuar në Parkun e Frankofonisë,mbrëmjen e nesërme (13 nëntor) do të hapet ekspozita multimediale “Identiteti” nga Andrej Gjeorgievski.

Me rastin e 77 vjetorit nga çlirimi i Shkupit,kam nderin të shënoj këtë ditë me ekspozitën time të parë personale.Pikërisht në temën e çlirimit,përmes “Identitetit” e kap katarzën mbi narativin e të tjerëve – informon autori Gjeorgievski me rastin e hapjes së ekspozitës.Ai shton se projekti është një vepër komplekse shumëdimensionale që me strukturën e saj të hapur semantike,e vendos subjektin në një gjendje zgjedhjeje dhe reflektimi.Ekspozita e cila mbështetet nga Ministria e Kulturës,për vizitorët do të jetë e hapur deri më 22 nëntor.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе