Teatri shqiptar me shfaqjen “Mishi i egër” viziton Tiranën

од admin_kult

Nesër, më 3 maj, në ora 19:00, Teatri Shqiptar nga Shkupi do të vizitojë teatrin “ArTurbina” në Tiranë me shfaqjen “Mishi i egër” nga Goran Stefanovski.

Regjisor i shfaqjes është Martin Koçovski, ndërsa në shfaqje luajnë Bajrush Mjaku, Amernis Nokshiqi, Dritëro Ame, Xhevdet Jashari, Sabina Memishi Asllanaj, Rahim Ramadani, Genci Mirzo, Hetem Etem, Mentor Kurti dhe Arben Rasimi. Skenografia është e Enes Dearit, kostumet e Edlira Kishkës ndërsa muzika e Oliver Josifovskit.

Shfaqja është pjesë e programit të Qendrës Kulturore dhe Informative Maqedonase në Tiranë.

Teatri shqiptar me shfaqjen “Mishi i egër” viziton Tiranën

Nesër, më 3 maj, në ora 19:00, Teatri Shqiptar nga Shkupi do të vizitojë teatrin “ArTurbina” në Tiranë me shfaqjen “Mishi i egër” nga Goran Stefanovski.

Regjisor i shfaqjes është Martin Koçovski, ndërsa në shfaqje luajnë Bajrush Mjaku, Amernis Nokshiqi, Dritëro Ame, Xhevdet Jashari, Sabina Memishi Asllanaj, Rahim Ramadani, Genci Mirzo, Hetem Etem, Mentor Kurti dhe Arben Rasimi. Skenografia është e Enes Dearit, kostumet e Edlira Kishkës ndërsa muzika e Oliver Josifovskit.

Shfaqja është pjesë e programit të Qendrës Kulturore dhe Informative Maqedonase në Tiranë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе