Njoftim për shtyp

од admin_kult

Pas reagimeve nga shoqëritë folklorike, autorë të koreografive, profesorë nga Instituti i Etnologjisë dhe Antropologjisë në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore, si dhe palët tjera të prekura, Ministria e Kulturës informon publikun se nuk kryen kategorizim e shoqërive të folklorit dhe artit.

Gjegjësisht, autori i kategorizimit të shoqërive folklorike nuk vepron në emër të Ministrisë së Kulturës.

Ministria e kulturës do të mbështesë një proces të gjërë dhe të hapur debati për kategorizimin që përfshin të gjitha palët e prekura.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе