Shpallet konkurs për ndarjen e çmimit shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” në vitin 2021

од admin_kult

 Ju njoftojmë se Këshilli për ndarjen e çmimit shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” shpall konkurs për ndarjen e çmimit shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” në vitin 2021.

Me çmimin shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” ndahetmirënjohje më e lartë për arritjetshumëvjeçare të realizuara në sferën e edukimit,arsimit,kulturës,shëndetësisë,mbrojtjen dhe zhvillimin e mjedisit jetësor dhe në veprimtarinë shoqërore.Konkursi zgjatë prej 1 deri më 30 Shtator të vitit 2021.

Konkursi është në dispozicion edhe në web faqen zyrtare të Ministrisë së Kulturës 

http://kultura.gov.mk/sq/konkurs-per-ndarjen-e-cmimit-shteteror-shen-klimenti-i-ohrit-ne-vitin-2021/

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе