Shfaqja „Më divorco“ në Teatrin „Provokacija“ e shpallur si më e mirë në festivalin në Topolla

од admin_kult

Teatri privat „Provokacija“ në Shkup në festivalin e 9-të Ndërkombëtar të duodramës në Topollë-Republika e Sërbisë, fitoi çmim për shfaqje më e mirë e Festivalit.

Selektues i festivalit ishe aktori i njohur Irfan Mesur, ndërsa jurinë profesionale e përbënë aktorët: Tomisllav(Toma) Trifunoviq(kryetarë i jurisë), Sergej Trifunoviq dhe Vesna Stanoeviq.

Teatri „Provokacija“ më 10 shtator me këtë shfaqje ishte mysafir edhe në Festivalin e teatrit të kamerës  „Risto Shishkov“ në Strumicë.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе