Reagim nga Ministria e Kulturës

од admin_kult

Ministria e Kulturës në mënyrë të rreptë gjykon aktin e fshirjes së „veriut“ nga emri i shtetit Maqedonia e Veriut nga ana e dy shoqërive kulturore-artistike: „Ilinden“ nga Manastiri dhe „Qustek“ nga Shkupi, që mbrëmë morrën pjesë në defilenë e hapjes së manifestimit „Ditët e Ilindenit“ në Manastir.

Ata, në tabelat që prezantuan ansamblet, me shënues të zi kanë hijezuar pjesë nga emri kushtetues i shtetit që i prezantojnë në këtë manifestim ndërkombëtar.

J’u bëjmë thirrje organeve kompetente të ndërmarrin veprimet e duhura për këtë rast.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе