Projeksionet e „Fabian“ dhe „Ema“ sot në Kinematekë

од admin_kult

Programi i gushtit vijon sot me projeksionet e filmit gjerman „Fabian” dhe atij kilian „Ema” në Kinematekë.

Në program deri në fund të muajit janë „Mali i vdekjes”, „Jalda, nata për falje”, „Mbretëresha nga kadifeja”,„Bota pas nesh”, „Gjithçka shkoi mirë”, „Nata e mbretërve”, „Njeri nga yjet”,„Liri e madhe”, „Fëmijë”,„ Titan”, „Djersë” dhe „Nënë”.

Më 31 gusht, programi përfundon me Festival të filmit pa zë dhe klasik, në suaza të të cilit do të shfaqet kulti bardh e zi „Nosferatu, simfonia e të vdekurve” nga regjisori fridrih Vilhelm Murnau.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе