Premierë e teatrit të Manastirit – „Lutje për Dostojevskin“

од admin_kult

Tetatri i Manastirit përsëri i hap dyert për adhuruesit e artit teatral,  kësaj radhe me projektin më të ri të quajtur„Lutje për Dostojevskin“, inspiruar nga vepra, jeta dhe filozofia e dy të mëdhenjve: shkrimtarit Fjodor Mihajloviç Dostojevski dhe poetit, muzikologut, kantautoritVladimir Semjoneviç Visocki.

Shfaqja, që teaatri e realizon me mjetet të veta, do të mbahet sipas protokoleve dhe me numër të kufizuar të publikut. Premiera do të mbahet më 21 dhe 22 maj në ora 20:00, ndërsa për shkak të vendeve të kufizuaraа, rezervimi duhet të bëhet paraprakisht.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе