Premiera “Babai” në Teatrin Veleski

од admin_kult

Në skenën e vogël të Teatrit Kombëtar “Jordan Haxhi Konstantinov-Xhinot” në Veles sonte për herë të parë do të shfaqet shfaqja “Babai” me skenar të Florian Zeller dhe regji të Nenad Vitanov.

Rolin kryesor të babait Andre e luan aktori Jordan Vitanov, rolin e Anës do ta luajë Maja Lutkov, Pjer do të jetë Zharko Spasovski, Lora nga Slavica Manaskova, bashkëshorti nga Blagojço Stojanov dhe Simona Dimkovska do të luaj në rolin e gruas.

Asistent regjisor është Kristijan Sazdovski, skenën e ka bërë Filip Korunovski, ndërsa kostumografinë e ka bërë Rade Vasilev. Përzgjedhja e muzikës është bërë nga Nenad Vitanov, fotograf i shfaqjes është Danço Stefkov, menaxher teknik është Nikola Ignov, mjeshtër i zërit është Slavço Kotsev, garderoba Juliana Angelovska, dhe rekuizator është Blagoj Iliev.

Kjo është premiera e katërt për këtë vit në Teatrin Veleski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе