Fillon pjesa e dytë të KRIK 05 Festivali kulturës kritike

од admin_kult

Nga sot deri më 18 shtator në Muzeun arteve bashkëkohore – Shkup do të mbahet pjesa e dytë e KRIK 05 – festivali i kulturës kritike në organizim të Kontrapunkt. Tema e festivalit është ,, Përfundimi dhe shoqëria e thyer- socializëm,  Liri dhe sekularizëm“,  inspiruar nga libri i Martin Heglund ,,Kjo jetë” – fe sekulare dhe liri shpirtërore”.

Sot, duke filluar nga ora 19:30, në kuadër të festivalit do të mbahet një ligjëratë nga Elizabeta Sheleva  në bisedë me Manja Veliçkovska, kurse nga ora 21:00, do të mbahet një koncert nga bendi i xhazit “Kadabajas”.

KRIK-festivali i kulturës kritike mbështetet nga: Ministria  e Kulturës, Allianz kultustiftung,  instituti Gate brisell dhe Fondacioni Shoqëria e hapur.

 

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе