Për 10 vjet karrierë: Koncert i sopranos Ana Mitoska

од admin_kult

Në Qendrën për Kulturë,,MarkoCepenkov” në Prilep, sot (6 nëntor), nga ora 19 do të mbahet një koncert i Ana Mitoska-soprano, në shoqëri të IlijaÇakaroski, në kitarë.

Me koncertin soprano Ana Mitoska do të shënon 10 vjetorin e karrierës solo, do të interpretohen veprat e Xh.Daulland, H.Peroll, Xh.Kaçini, B.Stroci, Xh. Freskoballdi, A.Vivalldi…

Ana Mitoska ka diplomuar në solo këndim në FAM në klasën e prof..SllavicaGaliq-Petroska. Shënon interpretime në solo këndim në Maqedoni, Itali, Bullgari dhe Kroaci dhe si solistë ka realizuar bashkëpunime me disa shoqëri evropiane, dirigjent dhe instrumentist.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе