Opera “Rita” nga Donizetti në mbrëmje në skenën e vogël të Operës dhe Baletit Kombëtar

од admin_kult

Opera komike me një akt “Rita” nga Gaetano Donizetti do të shfaqet në skenën e vogël të Operës dhe Baletit Kombëtar në mbrëmje me fillim nga ora 20:00.

Dirigjenti është Bisera Çadlovska, regjia është Trajko Jordanovski, skenografia dhe kostumet janë të Marija Veteroska, ndërsa concert – mjeshtër është Jane Bakevski.

Ekipi solo përbëhet nga Anna Roydeva, Jane Dunimagloski, Vasko Zdravkov dhe Borko Bijovski.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе