Në QIK Tiranë është hapur ekspozita e Muhamet Kërpaçi

од admin_kult

Mbrëmë në hapsirat e Qendrës Kulturore Maqedone në Tiranë, performoi treshja „Aperto“ nga Shkupi dhe u hap ekspozita e piktorit të njohur nga Tirana, Muhamet Kërpaçi.

Ngjarja ishte në organizim QIK e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Tiranë dhe veraria ,,Shehi“  nga Tirana. Vizitorët shijuan perfomancën e shkëlqyer të autorëve të njohur të muzikës klasike, shijen e verës së Tiranës dhe forografitë e mjeshtrit Kërpaçi.

Ekspozita do të jetë e hapur nga 1 deri më 15 qershor.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе