Në Kavadar ka filluar Kolonia Ndërkombëtare e Arteve “Mihajllovo 2023”

од admin_kult

Me ekspozitën e veprave artistike të Marija Svetievas, në Kavadar filloi edicioni i 27-të i Kolonisë së Artit Mihajllovo 2023.

Sipas artistit të artëve të bukura Vlladimir Temkov, udhëheqës, njëzet e pesë artistë nga disa vende do të krijojnë vepra artistike në vilën “Moklishte” dhe në rrethinën e bukur të Kavadarit në ditët në vijim.

Aktiviteti organizohet nga Shtëpia e Kulturës “Ivan Mazov-Klime”, me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës dhe pushtetit lokal.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе