Ministrja Stefoska uron Duman dhe Dimitrovën për suksesin e tyre në Karlovy Vary për filmin “Motra”

од admin_kult

Urime të sinqerta dhe dëshira për suksese të mëtutjeshme për filmin “Motrat”,i cili e fitoi çmimin special të jurisë (East of the West Special Jury Prize),në edicionin e 55-të të Festivalit prestigjioz të Filmit në Karlovy Vary,në Republikën Çeke,ju dërgoj Ministrja e Kulturës,Irena Stefoska,regjisores Dina Duma dhe producentes Marija Dimitrova.

Në takimin e përzemërt,Duma dhe Dimitrova ndanë përvojat e tyre nga Festivali në Karlovy Vary,i cili është një nga më prestigjiozët në Evropë,si dhe reagimet e publikut.Bëhet fjalë për dhunën e bashkëmoshatarëve,që është tema e filmit “Motrat”,mbi temat aktuale në kinematografinë bashkëkohore evropiane dhe të ardhmen e këtij filmi.

Ministrja Stefoska,shprehu kënaqësinë e saj për suksesin i filmit,si dhe nga rezultatet e aritura nga gjenerata e re e punonjësve të filmit në vend,duke u dëshiruar suksese të mëdha në të ardhmen.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе