Konferencë për shtyp e ministres për kulturë, Bisera Kostadinovska-Stojcevska

од admin_kult

Ministrja e Kulturës Bisera Kostadinovska-Stojçevska do të mbajë konferencë për shtyp më 21 shtator (e enjte) në ora 12:00 në Media-Qendrën  të Qeverisë.

Në konferencën për shtyp, publiku do të njoftohet me konkluzionet e sesionit të 45-të të Komitetit të trashëgimisë kulturore botërore të UNESCO-s, i cili u mbajt nga 12 deri më 17 shtator në Riad të Arabisë Saudite dhe që i referohen rajonit të Ohrit.

Në konferencën për shtyp do të diskutohen edhe tema dhe situata aktuale që kanë të bëjnë me Filarmoninë Nacionale dhe I.N. Biblioteka  – Tetovë.

Ftojmë ekipet e gazetarëve të ndjekin konferencën për shtyp.

Video materialin e transmetimit live në rezolucion të lartë HD mund ta shkarkoni përmes lidhjeve të mëposhtme:

MK – https://youtube.com/live/yP_iulRN4iA

ALB – https://youtube.com/live/1fNoaFnElWk

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе