Koncerti i parë i Orkestrës Nacionale të Xhazit më 23 Janar

од admin_kult

Orkestra Nacionale e Xhazit do të mbajë koncertin e saj të parë më 23 janar në ambientet e Operës dhe Baletit Nacional.

Siç njoftojnë nga Orkestra Nacionale e Xhazit, ky koncert do të përfaqësojë një lloj simbiozë të krijimeve të big-bandit të autorëve të shquar të xhazit maqedonas të disa gjeneratave dhe solemnisht do të shënojë fillimin e sezonit koncertor të Orkestrës.

– Për muajt në vijim, institucioni i ri nacional po përgatit repertor të përzgjedhur me kujdes që ndjek tendencat aktuale në muzikën xhaz, por që përfshin edhe performanca të klasikëve të xhazit nga skena vendase, rajonale dhe botërore e xhazit, si dhe paraqitje të ftuar nga këngëtarë të shquar. Biletat mund të blihen online, thuhet në komunikatën e Orkestrës Nacionale të Xhazit.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе