Koncert të Valentin Naumov dhe Verica Divitarova

од admin_kult

Në kuadër të manifestimit Festime muzikore të vjeshtës 2020, sonte, në hollin e Operës dhe Baletit Nacional, do të mbajnë koncert Valentin Naumov-violin dhe Verica Divitarova-piano.

Në program përfshihen tre sonata për violinë dhe piano nga V.A. Mocart dhe J.Brams.

Hyrja e koncertit është falas

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе