Koncert i Orkestrës nacionale të xhazit me bateristin John Riley dhe dirigjentin e grupit të madh me famë botërore Ziggy Feigl

од admin_kult

Më 1 qershor (e shtunë) në orën 20:00 në Teatrin nacionale të Maqedonisë, Orkestra nacionale e xhazit do të mbajë koncert me dy të ftuar të jashtëzakonshëm, John Riley në bateri dhe Zig Feigl, dirigjenti tashmë i njohur dhe mik i ansamblit maqedonas të xhazit.

Programi do të përfshijë kompozime nga Orkestra Ted Jones/Mel Lewis, Orkestra Jazz Vanguard, si dhe nga Buddy Rich Big Band dhe Orkestra Stan Kenton, krijuar nga disa kompozitorë të ndryshëm, duke përfshirë Ted Jones, Jim McNeely, Bob Brookmeyer, Bill Holman.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе