Koncert “Filarmonia për Filarmoninë”

од admin_kult

Sonte në Filarmoninë do të mbahet koncerti i pestë “Filarmonia për Filarmoninë” nga seria e shfaqjeve kamerore të muzikantëve nga orkestra e këtij institucioni kombëtar.

Programi përfshin vepra të Borodin, Rota, Shostakoviç, Bah, Igudesman, Ferrante, Betoven dhe muzikë tradicionale Kletzmer.

– violinë, Bojan Ilkoski – violinë, Bojan Taleski – violë dhe Marija Mihajlovska – violonçel). Në këtë koncert do të marrin pjesë: Kuarteti i harqeve “Lumos” (Ljubica Deleva Popovska – violinë, Gjorgjina Ivanovska – violinë, Aleksandar Laovski – violinë dhe Ljupka Kaeviq – violonçel), Enis Ali (violonçel) dhe Aleksandra Curuskovska (kontrabas) Marina Trajkovska-violinë) Momçillo Kufojanakis (violinë) dhe Vesna Angelova – Hristov (piano), dyshja e violinës Anna Kondratenko dhe Bojan Ilkoski, Ansambli i dhomës “Konsonans” (Maja Çanaqeviç – bori angleze, Zdravko Angelovski klarinet, Igor Bakrevski – klarinet, Lupço Çedomirksi – klarinet dhe Sashko Temelkovski – klarinet dhe bas) dhe kuarteti “Filarmonik” (Anna Kondratenko)

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе