Grupi maqedonas i xhazit Setstat do të performojë në Festivalin Alarma pank-xhaz në Sofje

од admin_kult

Grupi maqedonas që luan xhaz bashkëkohor „Setstat“ sot ( 20 prill), do të mbahet koncert në skenën e „Sofia lajv klub“ në Sofje, Bullgari.

Vlladan Drobicki- – trombon, Vasko Bojaxhiski – tenor dhe saksofon alto, Pançe Bujukliev – tastierë, Pavel Drobicki – bas dhe Goce Naumov – bateri do të performojnë për herë të parë para publikut kompozimet nga albumi i tyre i njëmbëdhjetë. Albumi është publikuar me etiketën e PMG Jazz.

Koncerti është pjesë e festivalit„ Alarma Pank-Xhaz” të Radios Kombëtare Bullgare, kushtuar shkëmbimit dhe afrimit të skenave të xhazit nga Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut, që partner është edhe Qendra Informative Kulturore e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе