Festivali letrar dhe krijues për fëmijë “Pylli i çuditshëm” do të përmbajë MKC

од admin_kult

Festivali i parë letrar dhe krijues për fëmijë “Asnjë ditë pa krijim”, të organizuar nga shtëpia botuese “Asnjë ditë pa krijim”, do të mbahet në datat 24, 25 dhe 26 qershor. Eventet, të cilat përfshijnë promovime të librave për fëmijë dhe të rinj, lexime dhe shoqërim me autorë dhe ilustrues të librave për fëmijë, punëtori krijuese, si dhe libri veror “Asnjë ditë nuk kalon pa një libër” me libra për fëmijë dhe të rinj.

Festivali do të përfshijë disa promovime të librave për fëmijë dhe të rinj: promovimi i “Pesë tregime nga e gjithë bota” nga Zhivko Grozdanoski dhe ilustrime nga Hari Dudeski – libër që fitoi çmimin e parë për si dhe promovimi i edicionit “Ditari krijues – pa mbajtje” nga Biljana S. Crvenkovska dhe Dorotej Neshovski – vizatime dhe aktivitete kreative për 365 ditë për këtë vit.

Në panairin veror ” Asnjë ditë nuk kalon pa një libër ” do të marrin pjesë botimet më të njohura të fëmijëve dhe të rinjve ; “Pylli i çuditshëm” , “Begemot”, “Gavrosh”,”Elokventa”,”Tregimtar”,”Antologist”,”Tempulli”,”Bota e Bibit”, “Skaznubuka”, “Paznubalka”.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе