Ekspozitë e fotografisë nga Milço Mançevski në Sofje

од admin_kult

Në Galerinë e Akademisë Nacionale të Arteve në Sofje,Bullgari,mbrëmë u prezantua ekspozita e fotografisë “Atje” nga regjisori Milço Mançevski.

Mançevski,në ekspozitë paraqitet me 88 fotografi me ngjyra,me temë fotografia e rrugës,ndërsa,siç informuan nga Qendra Kulturore Informative e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje,me estetikën dhe dramën e tij të lartë,tërhoqi vëmendjen e publikut artistik dhe intelektual në Sofje.

Ekspozita do të jetë e hapur deri më 16 shtator,ndërsa më 10 shtator pritet Milço Mançevski të arrijë në Sofje,ku në Galerinë e Akademisë Nacionale të Arteve do të ketë hapje zyrtare të ekspozitës,ndërsa në Qendrën Kulturore Informative të R. së Maqedonisë së Veriut do të ketë dhe një takim me admiruesit e tij,artistët e rinj dhe studentët e studimeve për film.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе