Ekspozita jubilare “55 vjet QKI”

од admin_kult

Në sallat Imperial 1 dhe 2 sot në ora 20:00 do të hapet ekspozita jubilare “55 vjet Qendra Kulturore dhe Informative (QKI)”.

Në kuadër të ekspozitës do të ekspozohen postera nga historia e pasur e ngjarjeve të mbajtura në QKI të shtypura në studion grafike dhe fotografi nga koleksioni i pasur.

Qendre Kulturore Informative – Shkup, e themeluar në vitin 1967, është një nga institucionet më të vjetra kulturore në qytet. Me një traditë shumëvjeçare në jetën kulturore të Shkupit, këtë vit shënon 55 vjet nga ekzistenca e tij.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе