Ekspozita e skulpturave të Marjan Stojanoskit në QIK të RVM në Sofje

од admin_kult

Në galerinë e Qendrës Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje, më 24 gusht (e mërkurë) nga ora 18:30 do të hapet ekspozita “Panta rhei” e artistit të bukur maqedonas Marjan Stojanoski.

Kjo ekspozitë e parë vetjake e Stojanoskit në Sofje është e përbërë nga skulptura rrotulluese, të punuara me elementë metali dhe druri.

Ekspozita në QIK të RVM në Sofje do të jetë e hapur deri më 31 gusht  2022.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе