Ekspozita ,,  Ashtu siç është” nga Antoni Maznevski

од admin_kult

Ekspozita është titulluar ,, Ashtu siç është” nga Antoni Maznevski do të hapet sot në Galerinë Nacionale, në objektin e Çifte Hamamit. Në ekspozitë, e cila do të jetë e hapur për vizitorët deri më 6 nëntor, dot të prezantohen të rejat e tij, shtatë vjet veprimtari në mënyrë që të tregojë hulumtimet e tij dhe përsosmëritë në fushën e estetikës artistike, mendimit filozofik, kualifikimet e zanatit.

Antoni Maznevski është prezent në skenën e artit vendas dhe të huaj për tre dekada. Punon si profesor i rregullte në Katedrën ePikturës në Fakultetin e Artit Figurativ. Në veprimtarinë e tij ka realizuar njëzet ekspozita personale dhe shumë ekspozita grupore në vend dhe jashtë vendit. Veprat e tij janë pjesë e koleksioneve të disa muzeve të rëndësishme dhe institucioneve të artit në vend dhe botë.

Можеби ве интересира:

Leave a Comment

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе