Edicioni i tretë i Festivalit të prozës në Kumanovë

од admin_kult

Sot dhe nesër (30 dhe 31 maj) në Qendrën e Kulturës “Trajko Prokopiev” në Kumanovë do të mbahet edicioni i tretë i Festivalit të prozës.

Në Festival, përveç shkrimtarëve vendas, do të ketë edhe të ftuar nga Bullgaria, Serbia dhe Mali i Zi. Në kuadër të Festivalit janë planifikuar punëtori për të vegjlit, punëtori për shkrim kreativ dhe diskutim për prozën.

Në mesin e pjesëmarrësve janë shkrimtarët Frosina Parmakovska, Hana Korneti, Petar Dençev, Bojan Krivokapiq, Nikolla Nikoliq, Liljana Pandeva, Biljana Cërvenkovska, Arlind Faziri, Plamen Totev, Vlladimir Jankovski.

Festivali realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës.

Можеби ве интересира:

Страницата на Министерството за култура на РС Македонија користи т.н. „колачиња“ со цел да обезбеди подобро корисничко искуство. Прифати Повеќе